Międzypokoleniowy dzień talentów za nami

Międzypokoleniowy dzień talentów za nami

Stowarzyszenie Uniwersytet Międzypokoleniowy przy WNS UWM w Olsztynie w dniu 18 listopada 2016 roku w murach macierzystego wydziału zorganizowało „Międzypokoleniowy dzień talentów”. Celem, który przyświecał organizatorom było wykazanie, że talent, a także praca nad jego rozwojem nie mają ograniczeń wiekowych. Słowem na odkrycie własnych zasobów, czy nowych zainteresowań nigdy nie jest za wcześnie, a tym bardziej za późno.

uniwersystet-miedzypokoleniowy-wns-uwm-2 W spotkaniu, którego program koordynowały dr Iwona Cymerman i dr Urszula Pulińska, wystąpili uczniowie z I klasy Katolickiego Gimnazjum  nr 22 im. Świętej Rodziny w Olsztynie: Szymon Łysek i Rafał Kotlewski – prezentujący pokazy: zręcznościowy oraz sztuczek karcianych i iluzji.W drugiej części spotkania swoje obrazy wykonane różnymi technikami zaprezentowali podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla osób chorych na cukrzycę: Panie Genowefa Klimiuk, Zofia Waleńko i Halina Mackiewicz oraz Pan Ryszard Strachocki. Artyści nie tylko przedstawili prace, ale także omówili swoją drogę do twórczości i zdradzili tajemnice warsztatu.Wśród licznie przybyłej publiczności znaleźli się zaproszeni goście: Panie Grażyna Grinbaum, Jadwiga Zawadzka, Krystyna Cymerman i Daria Kotlewska, studenci pierwszego roku pedagogiki specjalnej i opiekuńczej, uczniowie klasy III św. Tereski Katolickiej Szkoły Podstawowej z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Olsztynie, którzy przybyli wraz z panią dyrektor Anną Kabarynką-Łysek oraz wychowawczynią panią Katarzyną Osowiecką, jak również pracownicy Wydziału Nauk Społecznych. Po raz pierwszy podczas naszego spotkania gościliśmy przedstawicieli Biura Karier UWM w Olsztynie Panią Teresę Michalską i Pana Michała Karpezę.Uczestnicy seminarium, zarówno ci prezentujący swoje znakomite umiejętności, jak i obserwatorzy opuszczali salę w doskonałym humorze. Bez wątpienia, także tym razem dokonało się prawdziwe zbliżenie pokoleń. Nadzieją naszą jest, że również następne lata  przyniosą ze sobą spotkania międzypokoleniowych pasji – talentów – dzieł.

Do tworzenia przestrzeni dla międzypokoleniowych spotkań i wspólnych działań zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych (kontakt: http://www.uwm.edu.pl/ump/ ).

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.